Тема:
Народна казка «Летючий корабель»
Мета:
опрацювати ідейно-художній зміст казки «Летючий корабель», з’ясувати її тему
та ідею, проаналізувати персонажів та визначити її повчальний зміст; виховувати
такі якості, як співчуття, бажання допомагати іншим; розвивати
уяву, логічне мислення, навички виразного читання, мовлення, пам’ять, формувати
кругозір.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал.
ХІД УРОКУ
І.
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
¨ Гра
“Пароль”. Продовжте речення:
Усне
народне оповідання про вигадані, а часом і фантастичні події, що сприймаються
як реальні, … (казка).
ІІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
Вступне
слово вчителя
—
Хто такі друзі? Ми часто називаємо друзями тих, хто насправді є лише
приятелями, з якими ми робимо щось разом або маємо спільні інтереси. Тобто це
ті, з ким ми спілкуємось у школі, гуляємо на вулиці, зустрічаємось у вільний
час.
2. Метод
«Мікрофон». – Чому «Летючий корабель» – казка?
(Зачин:
«Були собі…»
Кінцівка:
«Такий бенкет задали, що аж до неба дим пішов.»
Чудодійні перетворення: з чорного хліба стали білі паляниці, з води – горілка,
зрубане дерево перетворилось на корабель, дрова – на військо, лахміття – на
багатий одяг.
Герої наділені надзвичайними можливостями, про що свідчать їхні імена.)
Тренінг
«Знайди пару»
Об’єднайте
випробування з тим, хто його виконав:
1 Дурень
2 Слухало
3 Скороход 4 Стрілець 5 Об’їдайло 6 Обпивайло 7 Морозно |
А випив
усі запаси рідини
Б допоміг
другові не спаритися у бані
В знайшов
летючий корабель
Г приніс
води живущої й цілющої
Д дізнавався
усі новини першим
Є розбудив
товариша, який уснув під час виконання завдання
Е знищів
усе їстівне, чим пригощали
|
Ключ: 1
в, 2 д, 3 г, 4є, 5 е, 6 а, 7 б.
Рубрика
«Телеграма з казки». Угадайте, хто з
персонажів казки міг дати таку телеграму:
1.«Шукаю
роботящого зятя, який вміє будувати швидкий транспортний засіб». (Цар) 2.
«Влучу білці в око зі ста кілометрів». (Стрілець)
3. «Проконсультую з питань будівництва». (Дід)
4.
«Чекаю запрошення на званий обід, дуже зголоднів». (Об’їдайло)
5.
«Можу влаштувати зиму посеред літа за символічну плату». (Морозко)
6.
«Готовий бути посередником між начальством та підлеглими». (Лакей)
7.
«Дуже мучить спрага, озерця не пропонувати», (Обпивайло)
8.
«Позичу на невизначений час повітряний транспортний засіб з метою подорожі».
(Дурень)
9.«Доправлю
вчасно будь-які повідомлення або пакунки». (Скороход)
Гра
в групах «Мала подорожі»
Учні
малюють маршрут, яким подорожував дурень від рідної домівки до царських
палатів, зазначаючи місця, де він зустрічав нових знайомих. Кожна зупинка має
мати свою назву. Перемагає та команда, чиї назви виявляться найцікавішими.
ПІДБИТТЯ
ПІДСУМКІВ УРОКУ. Казка
«Летючий корабель» вчить нас того, що немає безвихідних ситуацій, а справжні
друзі завжди прийдуть на допомогу. Якщо ти допомагаєш друзям — то й вони
колись допоможуть тобі.
Складання сенкана.
ДОМАШНЄ
ЗАВДАННЯ
Немає коментарів:
Дописати коментар