Пропоную учням 7 класу вправу, яка допоможе пригадати біографію нашого земляка - письменника Григора Тютюнника.
Блог учителя української мови та літератури Селещинського ліцею Малишевої Ілони Миколаївни
середу, 11 січня 2017 р.
Повторюємо тему "Фонетика"
Любі п'ятикласники! Пропоную вам вправу на визначення співвідношення букв та звуків у словах. Бажаю успіху!
вівторок, 10 січня 2017 р.
Година спілкування «Сім
чудес України – сім причин пишатися своєю країною»
Мета: ознайомити учнів із пам’ятками
України, розвивати інтерес до історії, її цінностей і сприяти розумінню
важливості культурних звершень епохи; формувати в учнів розуміння єдності й
цілісності нашої країни; відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем;
розвивати
бажання пізнавати нове, подорожувати; виховувати
почуття поваги до пам’яток української культури.
Обладнання:
мультимедійна презентація, відеоносії, карта України, зображення прапорців.
Оформлення: напис
"Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе. В.Симоненко"; на
мультимедійному екрані фотозображення семи чудес України і напис "Сім
чудес України".
Форма проведення: віртуальна екскурсія.
середу, 4 січня 2017 р.
понеділок, 2 січня 2017 р.
Конспект уроку української мови в 5 класі
Тема: Позначення звуків мовлення на письмі.
Алфавіт (абетка, азбука). Співвідношення звуків і букв
Мета уроку: поглибити знання учнiв про графiку,
спiввiдношення звукiв i букв в українськiй мовi, переконати в необхiдностi
досконало знати алфавiт; навчати чiтко розумiти вiдмiнностi мiж звуком i
лiтерою; формувати вмiння розрiзняти букви й звуки; записувати слова за
алфавiтом, вiдтворювати звучання слова фонетичною транскрипцiєю; розвивати
увагу, пам’ять, мовлення учнiв; виховувати прагнення знайти своє мiсце в життi,
успiшно реалiзуватися як особистiсть, досягти успiху.
Обладнання:підручник,
дидактичний матеріал.
Тип уроку: урок засвоєння нового
матерiалу.
Хід уроку:
І. Актуалізація опорних знань учнів. Гра «Спiймай помилку». Знайдiть
i виправте помилки в поданих твердженнях:
– У словi вогонь такi звуки:
[в], [о], [г], [о], [н].
– У словi джмiль такi звуки:
[д], [ж], [м’], [i], [л ґ].
– У словi мова такi звуки: ем,
о, ве, а.
У чому полягає вiдмiннiсть мiж
буквою i звуком? Назвiть синонiм до слова буква. Який роздiл науки про
мову вивчає лiтери?
Підписатися на:
Дописи (Atom)