5 клас, українська література Тема: Галина Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Морально-етичні проблеми в казці: добро і зло, відповідальність за свої вчинки, уміння долати перешкоди на шляху до мети
Мета
уроку: формувати
в учнів уміння визначати тему твору, бачити порушені автором проблеми й
висловлювати власні міркування з приводу їх, розвивати навички логічного мислення,
виразного читання, виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, вчити
відрізняти добро від зла.
Обладнання:підручник,
дидактичний матеріал, відео.
Тип
уроку:комбінований
Хід уроку:
І.
Актуалізація опорних знань учнів.
Кореспондент. Пані Галино, чому ви стали писати саме для дітей?
Галина
Малик. Це пояснити неможливо. У мене є і книжки для дорослих.
Насилу примусити себе щось написати не можу. Пишу тільки те, що мені диктується
зверху. Починаю з першого розділу і закінчую останнім.
Кореспондент. Як ви почали писати?
Галина
Малик. Пригадую, коли навчалася у 5-му класі, у школі був
вечір, присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Був оголошений конкурс на кращих
читців. Я написала невеликий віршик, представила його на конкурс і отримала
першу премію. Це мене, звичайно, надихнуло, і я почала писати.
Кореспондент. Скільки Вам було років, коли вперше вийшов друком
Ваш твір? Як він називався і де був надрукований?
Галина
Малик. Перший мій вірш було надруковано в обласній газеті
«Закарпатська правда», коли мені було 14 років. Звався він «Осінь».
Кореспондент.
Ваші перші твори були присвячені
вашим донечкам?
Галина Малик. Коли моїй старшій доньці минуло сім років, я
почала помічати, яка вона непосидюча: що не почне, то все кине. Мені хотілося,
щоб дочка була більш зібраною, відповідальною. Я почала шукати в літературі
твір, аби показати їй, що станеться, якщо ми не будемо доробляти до кінця свої
справи, але нічого не знайшла. Так була написана казка «Незвичайні пригоди Алі
в країні Недоладії».